Jesteśmy klubem motorowodnym działąjącym oficjalnie od 2006 roku. Początki klubu sięgają 2005 roku, kiedy to dzięki inicjatywie kilku zapaleńców turystyki wodnej powstała grupa wodniaków, które liczyło na początku kilku członków.

Głównymi inicjatorami byli m.in. :
Michalak Henryk,
Michalski Sławomir,
Szabelski Alojzy
Szabelski Tomasz,
Waligóra Sylwester,
Wieczorek Stefan,
Woś Tadeusz

W 2006 roku dołączyło więcej osób i powstało stowarzyszenie o nazwie Uczniowski Klub Sportowy KOTWICA.

W ramach naszej działalności udało się zagospodarować nabrzeże Warty przy kościele w Rogalinku, wybudowaliśmy slip, mamy do dyspozycji pomost pływający.
Oprócz organizacji spływów i zawodów motorowodnych organizujemy też imprezy plenerowe we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Mosina i z Radą Sołecką z Rogalinka.
Klub zrzesza ludzi w bardzo szerokim przedziale wiekowym, wszystkich łączy pasja do aktywnego spędzania czasu nad Wartą. Obecnie sekcja motorowodna liczy 40 członków.

W klubie działa sekcja piłki siatkowej przy Szkole Podstawowej w Rogalinku.

Wszystkich chętnych którzy pasjonują się turystyką motorowodną zapraszamy do wstapienia do naszego klubu. Zapewniamy wygodne miejsce do wodownia łodzi i miejsce na pozostawienie samochódu z przyczepą.

Zapraszamy również chętnych, którzy chcą spłynąć kajakiem po Warcie.

Na naszej przystani znajduje się ponadto miejsce na wspólne biesiady przy ognisku i grillu. W pobliżu przystani sklep spożywczy.

Dogodny dojazd z Poznania drogą nr 431 kierunek Śrem.